Hajnowscy policjanci kontrolowali autobusy przewożące uczniów - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci kontrolowali autobusy przewożące uczniów

Data publikacji 02.10.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” prowadzą kontrole autobusów szkolnych na terenie całego powiatu. Głównym celem prowadzonych kontroli jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży dowożonych do i ze szkół zbiorowymi środkami transportu. Dzisiaj mundurowi sprawdzili autobusy, którymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce wyruszały na wycieczki szkolne.

W ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu” policjanci z hajnowskiej drogówki prowadzą akcję „Gimbus”. Ma ona na celu kontrolę autobusów szkolnych przewożących dzieci i młodzież w całym powiecie. Mundurowi skrupulatnie sprawdzają stan techniczny „gimbusów”, uprawnienia kierowców oraz ich trzeźwość. Dzisiaj z rana kontrolowali przewoźników oraz autokary, którymi dzieci wyruszały na wycieczki szkolne.  Wśród sprawdzonych pojazdów nie ujawnili żadnych nieprawidłowości. Tego typu działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym mieszkańcom naszego regionu. Hajnowscy policjanci przypominają, że punkt kontroli autokarów przewożących uczniów na wycieczki szkolne zlokalizowany jest w Hajnówce przy ul. Białowieskiej ( plac przy rampie – wjazd w rejonie skrzyżowania z ul. Parkową).

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl