Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 19.10.2017

Hajnowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h. Jechał więc o 56 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu hajnowskiego

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce  wyeliminowali z ruchu kolejnego „pirata drogowego”. Nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Kolejowej w Kleszczelach. 22–latek kierujący mazdą po godz. 19.00 jechał z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie, na tym odcinku drogi, dopuszczalnej prędkości o 56 km/h mundurowi zatrzymali mieszkańcowi powiatu siemiatyckiego prawo jazdy. 22-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel