Uratowani przed wychłodzeniem przez hajnowskich dzielnicowych - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem przez hajnowskich dzielnicowych

Data publikacji 30.10.2017

W trakcie patrolowania terenu ogródków działkowych przy ul. Łagodnej w Hajnówce dzielnicowi zauważyli na werandzie jednej z altanek dwóch leżących mężczyzn. Dzięki szybkiej interwencji policjantów 49 i 30-latek uniknęli przykrych konsekwencji wychłodzenia organizmu.

W ubiegły piątek około godz. 19.00 w trakcie patrolowania rejonu ogródków działkowych przy ul Łagodnej w Hajnówce, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zauważyli na werandzie jednej z opuszczonych i oddalonych od innych altanek, dwóch leżących mężczyzn, będących  w stanie silnego upojenia alkoholowego. Kontakt z nimi był utrudniony, żaden z nich nie był też w stanie poruszać się o własnych siłach, obaj mieli mocno przemoczoną odzież. Z kieszeni jednego z mężczyzn wystawała pusta butelka po denaturacie. Wobec zagrożenia życia i zdrowia 49 i 30- latka, na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, iż nie ma bezpośredniego zagrożenia dla ich życia. Ze względu na niską temperaturę i możliwość wychłodzenia organizmu obaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnych pomieszczeniach do wytrzeźwienia, gdzie bezpiecznie spędzili noc.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o reakcję w przypadku ujawnienia osób, których zdrowie jest zagrożone z powodu niskich temperatur. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej, do Policji pod numer 997 lub 112, czy w skrajnych przypadkach dzwoniąc na pogotowie ratunkowe pod numer 999. 

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl