„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w Narewce - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w Narewce

Data publikacji 15.12.2017

Przedstawiciele hajnowskiej Policji w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Narewce. Dzieci uczyły się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno w teorii, jak i w praktyce.

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” adresowanej do uczniów szkół podstawowych,   prowadzonej pod honorowym patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, hajnowscy policjanci spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej w Narewce. Podczas prelekcji z najmłodszymi funkcjonariusze przypomnieli odbiorcom podstawowe znaki i sygnały drogowe oraz prawidłowy sposób przechodzenia na drugą stronę jezdni. W trakcie zajęć mundurowi wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Oczywiście każdy z uczestników spotkania otrzymał od funkcjonariuszy odblask w prezencie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.hajnowka.policja.gov.pl