Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci WRD promowali bezpieczeństwo w czasie ferii i uczyli pierwszej pomocy

Data publikacji 18.01.2018

Hajnowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego realizując założenia porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Hajnówce a Zespołem Szkół Zawodowych, w ramach „Bezpiecznych ferii”, spotkali się z młodzieżą klasy mundurowej. Funkcjonariusze oprócz promowania zasad bezpieczeństwa podczas ferii uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotkali się z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Ze szkołą tą Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce  współpracuje w ramach porozumienia od września ubiegłego roku. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i  jego celem było promowanie  bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się ferii zimowych, a także zdobywanie umiejętności związanych z pomocą przedmedyczną w różnego rodzaju wypadkach. Funkcjonariusze uczyli udzielania pierwszej pomocy zarówno małym dzieciom jak i osobom dorosłym. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Oprócz teorii chętni mogli praktycznie, na manekinie,  przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Spotkanie było też dobrą okazją do promowania zawodu policjanta.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.hajnowka.policja.gov.pl