Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 01.02.2018

Hajnowscy policjanci zatrzymali dwoje podejrzanych o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. 33-letnia kobieta, będąca w towarzystwie 41-latka zabrała ze sklepowej półki alkohol, a następnie po szarpaninie z interweniującym ochroniarzem, oboje uciekli. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w poniedziałek około godz. 12.00, został zaalarmowany o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. W trakcie rozmowy z pracownikiem ochrony policjanci ustalili, że do sklepu weszła kobieta i mężczyzna, którzy wzięli z półki dwie butelki alkoholu i próbowali oddalić się nie płacąc za nie. Kiedy ochroniarz starał się nie dopuścić do kradzieży, zaczęli się z nim szarpać i popychać go, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci urazu stopy. Po tym fakcie oboje wybiegli ze sklepu.

Dzięki intensywnym i sprawnym działaniom hajnowskich policjantów już następnego dnia oboje sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani Okazało się, że to 33-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Hajnówki. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.