„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”

Data publikacji 07.02.2018

W ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce. Przypominali młodzieży o zagrożeniach jakie mogą napotkać w sieci oraz sposobach ich unikania.

Wczoraj funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce,  w ramach realizowanych działań prewencyjnych, przeprowadzili spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce, pod hasłem ,,Dzień Bezpiecznego Internetu; tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek jest istotną wartością, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. W trakcie prelekcji omówiono zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a także zagrożenia z tym związane. Mundurowi informowali w czasie spotkania, że swoboda wymiany informacji, łatwość dostępu, pozorna anonimowość w sieci - ma swoją cenę. Ponadto prowadzący podkreślali, iż szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także budowaniu reputacji. Funkcjonariusze przypominali także użytkownikom sieci, że ponoszą oni odpowiedzialność za swoje działania. W celu łatwiejszego przyswojenia i zrozumienia problematyki niewłaściwego korzystania z internetu, zaprezentowano spoty poświęcone powyższej tematyce. Na koniec spotkania uczestnikom przekazano materiały edukacyjne.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl