"Bezpieczny Internet" z hajnowską Policją - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczny Internet" z hajnowską Policją

Data publikacji 09.02.2018

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje prawne dla jej sprawców, to tylko część zagadnień, które zostały poruszone na zajęciach profilaktycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce spotkali się dziś z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Prelegenci podkreślali fakt, że korzystając z Internetu należy pamiętać, że jest on ogromnym źródłem wiedzy z jednej strony, ale również może nieść za sobą różnego rodzaju zagrożenia, chociażby takie jak kradzież danych osobowych czy różnego rodzaju oszustwa internetowe. Przypomnieli także, że podczas surfowania w Sieci każdy powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Internauci często nie zdają sobie często sprawy z tego, że istnieje możliwość identyfikacji nadawcy danego komunikatu, że nie pozostaną bezkarni tylko dlatego, że w Internecie nikt ich nie znajdzie. W obecnych czasach istnieją specjalistyczne narzędzia które umożliwiają identyfikację i dotarcie do twórców niedozwolonych treści. Policjanci podkreślali, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl