"Bezpieczny Internet" z hajnowską Policją - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

"Bezpieczny Internet" z hajnowską Policją

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić oraz jakie są konsekwencje prawne dla jej sprawców, to tylko część zagadnień, które zostały poruszone na zajęciach profilaktycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce spotkali się dziś z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Tematem przewodnim spotkania były zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Prelegenci podkreślali fakt, że korzystając z Internetu należy pamiętać, że jest on ogromnym źródłem wiedzy z jednej strony, ale również może nieść za sobą różnego rodzaju zagrożenia, chociażby takie jak kradzież danych osobowych czy różnego rodzaju oszustwa internetowe. Przypomnieli także, że podczas surfowania w Sieci każdy powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw. Internauci często nie zdają sobie często sprawy z tego, że istnieje możliwość identyfikacji nadawcy danego komunikatu, że nie pozostaną bezkarni tylko dlatego, że w Internecie nikt ich nie znajdzie. W obecnych czasach istnieją specjalistyczne narzędzia które umożliwiają identyfikację i dotarcie do twórców niedozwolonych treści. Policjanci podkreślali, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl