Dwóch młodych kierowców straciło prawo jazdy - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch młodych kierowców straciło prawo jazdy

Data publikacji 18.03.2019

Policjanci z hajnowskiej drogówki, w miniony weekend, przeprowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. W wyniku działań dwóch młodych kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w miniony weekend, przeprowadzili wzmożone kontrole prędkości, których celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu. Wśród skontrolowanych kierowców znalazło się dwóch  młodych mężczyzn, którzy poza mandatami i punktami karnymi stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W pierwszym przypadku w miejscowości Dubiny mundurowi zatrzymali do kontroli 19-latka, który jechał z prędkością 126 km/h. Kierowca BMW przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 76 km/h. Kolejnym, który stracił swoje uprawnienia był 20–latek, również kierowca BMW. Mieszkaniec jednej z okolicznych wsi został zatrzymany na terenie Hajnówki. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 60 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Ponadto ich konta zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.