Mundurowi zabezpieczyli ponad 140 gramów narkotyków - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 140 gramów narkotyków

Data publikacji 24.04.2019

W miniony weekend policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 140 gramów narkotyków. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

W sobotę hajnowscy kryminalni zatrzymali 38-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna może posiadać narkotyki w miejscu zamieszkania. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Policjanci zabezpieczyli marihuanę o wadze ponad 60 gramów i amfetaminę o wadze ponad 52 gramów. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kolejny mężczyzna posiadający środki odurzające został zatrzymany tego samego dnia, wieczorem. 39-latek posiadał przy sobie dwa zawiniątka z zawartością białego proszku. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina o łącznej wadze ponad 6 gramów. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Również w sobotę, w ręce mundurowych wpadło kolejnych dwóch mężczyzn posiadających środki odurzające. Funkcjonariusze patrolując rejon Czeremchy zauważyli volkswagena, który wzbudził ich zainteresowanie. W pojeździe znajdował się mężczyzna, u którego policjanci ujawnili trzynaście foliowych woreczków z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 14 gramów. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Z kolei tuż przed północą, policjanci z patrolówki udali się na interwencję do miejscowości Czyże. Ze zgłoszenia wynikało, że w opuszczonym budynku może przebywać grupa osób zażywająca narkotyki. Na jednej z posesji, w stodole mundurowi zauważyli grupę młodych osób. Jak się okazało jeden z mężczyzn posiadał białe plastikowe pudełko, w którym znajdował się susz roślinny. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 12 gramów. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Ostatnim z zatrzymanych, tym razem w niedzielę wieczorem, był 27-latek. Mężczyzna posiadał  przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina o wadze blisko grama. 27-latek noc spędził w areszcie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

  • po lewej stronie torebka foliowa z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku, obok torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego
  • za zdjęciu znajdują się dwie torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku
  • Na zdjęciu znajdują się dwie torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku, po prawej stronie torebka foliowa z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego