3 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

3 nietrzeźwych kierujących zatrzymanych podczas weekendu

Data publikacji 18.11.2019

Hajnowscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordziści prowadzili pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Hajnowscy policjanci, w miniony weekend, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego w piątkowy wieczór w Hajnówce. 54-latek kierował rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  Dodatkowo, na ulicy Batorego w Hajnówce, spowodował kolizję z samochodem osobowym.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną sobotę. Około godziny 12.00, dyżurnego komendy Policji w Hajnówce otrzymał zgłoszenie, o kolizji drogowej na parkingu przy markecie. Mundurowi na miejscu ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 29-letni kierowca seata.  Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał  blisko promil alkoholu w organizmie.

Trzeci kierowca, który prowadził samochód na "podwójnym gazie", to 34-latek. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w sobotę, tuż przed 20.00 w Dubinach. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierował oplem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy samochodów stracili prawo jazdy. Natomiast dalszym losem całej trójki zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.