Zatrzymani za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 12.02.2020

Hajnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Podczas dalszych czynności, w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kolejne środki odurzające. Zabezpieczyli w sumie ponad 42 gramy. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Sobotniej nocy, podejrzenia policjantów wzbudził zaparkowany w rejonie stadionu w Czeremsze volkswagen. Siedziało w nim dwóch mężczyzn. Z informacji jakie posiadali mundurowi wynikało, że takim pojazdem mogą poruszać się osoby posiadające narkotyki. Informacje te szybko się potwierdziły.  W saszetce sportowej 25-latka, mundurowi znaleźli torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku.  Kolejne środki odurzające policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. W sumie zabezpieczyli prawie 37 gramów amfetaminy i ponad 3 gramy marihuany.

Wczoraj, po południu, policjanci patrolujący Hajnówkę, zauważyli mężczyznę, który na ich widok przyśpieszył kroku i zmienił kierunek marszu. Już po chwili mundurowi znaleźli przy 26-latku zawiniątko z suszem roślinnym, ukryte w rękawie kurtki. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli kolejne torebki foliowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku. W sumie zabezpieczyli prawie 2 gramy narkotyków.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat.