Zatrzymani „na podwójnym gazie” - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani „na podwójnym gazie”

Data publikacji 28.07.2020

Policjanci z hajnowskiej "drogówki" zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich jechał z kobietą i dwójką dzieci mając w organizmie blisko promil alkoholu. Drugi, wsiadł za kierownicę opla mając ponad 3 promile.

Policjanci z hajnowskiej „drogówki”, zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był 41–letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego. Wczoraj, przed 13:00, na skrzyżowaniu w Dubiczach Cerkiewnych funkcjonariusze zauważyli bmw, którego kierowca nie zastosował się do znaku „STOP”. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, przewoził trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego dzięki czujności i właściwej postawie zgłaszających. Wczoraj wieczorem, dyżurny komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy opla, na terenie powiatu hajnowskiego. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci, którzy ustalili, że mężczyzna zablokował wjazd na posesję, a następnie odjechał. Zgłaszający podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Tuż po tym jak powiadomili Policję, zauważyli go przy sklepie. Przybyły na miejsce patrol Policji, przeprowadził wstępne badanie alkomatem kierującego. Jak się okazało, 45-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

Teraz dalszym losem kierowców zajmie się sąd.