Posiadali narkotyki- zostali zatrzymani - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki- zostali zatrzymani

Data publikacji 29.07.2020

Hajnowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzane o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ogółem ponad 120 gramów środków odurzających, w tym amfetaminę i marihuanę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W niedzielę wieczorem w Czeremsze, na jednym z parkingów policjanci zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy, nagle odszedł od samochodu i przyspieszył kroku. Mundurowi postanowili sprawdzić, co było tego przyczyną. Już po chwili, policjanci znaleźli przy mężczyźnie torebkę z zawartością białego proszku. Mężczyzna miał ją schowaną w portfelu. W trakcie dalszych czynności, w samochodzie 22-latka, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki. Ogółem zabezpieczono ponad 109 gramów amfetaminy, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem.

Trzy godziny później, mundurowi zatrzymali kolejną osobę, która posiadała narkotyki. 19-latek, miał przy sobie szklany słoik z zawartością suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana, o wadze blisko 13 gramów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Starszemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.