Bezpieczne ferie w Białowieży - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w Białowieży

Data publikacji 19.01.2017

W związku ze zbliżającymi się feriami hajnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zorganizowali spotkanie z dziećmi z Zespołu Szkół w Białowieży. Mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu.

Policjanci z Posterunku Policji w Białowieży, w ramach działań „Bezpieczne ferie”, odwiedzili dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białowieży. W spotkaniu wzięli udział również funkcjonariusze Straży Granicznej w Białowieży. W czasie prelekcji mundurowi rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Mundurowi opowiadali małym słuchaczom o zagrożeniach, na jakie mogą się natknąć przebywając na podwórku bez opieki osób dorosłych. Szczególną uwagę policjanci zwracali na zagrożenia związane z zabawą w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych. Mówili, gdzie i w jaki sposób powinny bawić się dzieci, żeby zimowa przygoda była bezpieczna. Funkcjonariusze utrwalali też wśród najmłodszych znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady korzystania z nich. Po raz kolejny policjanci podkreślali również jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków, zachęcając do noszenia tych elementów także na terenie zabudowanym. Spotkania z uczniami są dobrą okazją do propagowania wśród kadry pedagogicznej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Takie spotkania z dziećmi będą kontynuowane.


Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl