Bezpieczna droga do przedszkola - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do przedszkola

Data publikacji 02.10.2017

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce prowadzą regularne działania prewencyjne "Bezpieczna droga do szkoły". W ubiegłym tygodniu mundurowi odwiedzili dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego RED BUS w Hajnówce. Spotkania były doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym podstawowych przepisów ruchu drogowego, których należy przestrzegać poruszając się po drodze.

Od początku roku szkolnego hajnowscy policjanci realizują program "Bezpieczna droga do szkoły". W ubiegłym tygodniu mundurowi oraz pracownicy Policji zajmujący się profilaktyką spotkali się z dziećmi z przedszkoli nr 1 i Niepublicznego Przedszkola Językowego RED BUS w Hajnówce. Podczas tych niecodziennych wizyt prelegenci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjanci zwrócili na znaki drogowe, które najczęściej widzimy na ulicy w pobliżu przejść dla pieszych. Radzili też w jaki sposób należy unikać niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci pokonujące codzienną drogę do przedszkola i domu. Policjanci wyjaśnili  maluchom jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Na koniec dzieci miały możliwość praktycznego przećwiczenia poznanej teorii. Przedszkolaki pod opieką policjantów oraz pań z przedszkola uczyły się prawidłowo pokonywać przejście dla pieszych, a wszystko z myślą o ich bezpieczeństwie.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl