Dzielnicowe z Hajnówki nie dopuściły do pożaru lasu - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowe z Hajnówki nie dopuściły do pożaru lasu

Data publikacji 27.03.2018

Dzielnicowe z Hajnówki, w minioną sobotę, w trakcie pełnienia służby, zauważyły kłęby czarnego dymu na łuku drogi w okolicach miejscowości Koryciska. Natychmiastowa reakcja policjantek zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, nie doszło do pożaru lasu.

Dzielnicowe z Hajnówki, w sobotę, około godziny 16.00, podczas obchodu swoich rejonów, na łuku drogi relacji Koryciska – Istok gm. Dubicze Cerkiewne zauważyły kłęby dymu wydobywające się z palącej suchej trawy, obok pobliskiego lasu. Funkcjonariuszki natychmiast pojechały w miejsce skąd unosił się dym. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który próbował ugasić rozprzestrzeniający się ogień. Policjantki bez chwili wahania przystąpiły do gaszenia płomieni i jednocześnie o zaistniałym zdarzeniu powiadomiły Oficera Dyżurnego KPP. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, nikomu nic się nie stało i nie doszło do większego rozprzestrzenienia się ognia. Jak ustaliły policjantki, mężczyzna jadąc zauważył płomienie i zaczął je gasić. Niestety wiatr powodował szybkie rozprzestrzenianie się ognia, co mogło spowodować zapalenie się pobliskiego lasu. Na miejsce przybyły trzy zastępy Straży Pożarnej, które zalały wodą palącą się trawę, z uwagi na fakt iż mogły znajdować się tam jeszcze ogniska zapalne.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce apelują o rozsądek i rozwagę. Wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne dla ludzi, ale także dla przyrody. Co więcej, wypalanie traw jest surowo zabronione i grozi za nie kara – grzywna, a nawet więzienie.