Hajnowscy policjanci o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci o bezpieczeństwie

Data publikacji 28.03.2018

W ubiegły wtorek w Technikum Leśnym w Białowieży odbyły się spotkania przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Hajnówce oraz dzielnicową Posterunku policji w Białowieży z uczniami klas II i III dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hajnówce wspólnie z dzielnicową gminy Białowieża przygotowali i przeprowadzili w Technikum Leśnym w Białowieży spotkania z uczniami klas II oraz III dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkań policjanci przypomnieli o przepisach dotyczących poruszania się po drogach, o obowiązku noszenia odblasków oraz o sankcjach karnych za wybrane wykroczenia z zakresu ruchu drogowego. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w Hajnówce omówił obowiązki kierujących pojazdami zarówno mechanicznymi jaki i rowerowymi, oraz obowiązki pasażerów tych pojazdów. Szczególnie uczulił w zakresie bezpieczeństwa i kultury jazdy. Zachęcił do pogłębiana swojej wiedzy poprzez czytanie Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Na koniec odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczestników spotkań oraz przypomniał o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i możliwości nanoszenia na niej ujawnionych zagrożeń.


 

Głównym celem tego typu spotkań jest zwiększenie świadomości niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są piesi jak i rowerzyści, oraz uczulenie obecnych jak i przyszłych kierowców na konieczność dbania o bezpieczeństwo własne i innych na drodze.