Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Data publikacji 26.05.2020

Hajnowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z mężczyzn był pijany, nie zatrzymał się do kontroli i jechał motorowerem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzista prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a swoją podróż zakończył na trafostacji. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W niedzielę, po 16.00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kierowcy forda, który uderzył w stację stransformatorową w jednej z miejscowości na terenie powiatu hajnowskiego. Mundurowi na miejscu ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 56-letni mężczyzna. Od kierowcy była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień.

Kolejny kierowca, który prowadził samochód na "podwójnym gazie", to 59-latek. Mężczyznę wpadł w ręce policjantów w sobotę, po 18.00 na jednej z dróg w gminie Czyże. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierował volkswagenem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Ostatniego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali wczoraj, po południu. Dyżurny jednostki, otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy motoroweru w jednej miejscowości na terenie gminy Narewka. Na miejsce  niezwłocznie został skierowany patrol ruchu drogowego celem weryfikacji zgłoszenia. Mundurowi na miejscu zauważyli jadącego od krawędzi do krawędzi jezdni kierowcę motoroweru, wiozącego pasażera. Policjanci chcąc zatrzymać pojazd do kontroli podali sygnały do zatrzymania. Kierowca jednak nie reagował i zaczął uciekać. Zjechał na drogę gruntową gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Po wywróceniu się jednośladu mężczyźni kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci od razu ruszyli w pościg. Chwilę później mężczyźni byli już w rękach mundurowych. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.